Strona główna · miejscowe zagrożenia · Wypadek na krajowej 92 w miejscowości Paprotnia
miejscowe zagrożenia

Wypadek na krajowej 92 w miejscowości Paprotnia

O godzinie 20 PSK Sochaczew zadysponował nas do palącej się suchej trawy, koło magazynów Tesco w Teresinie. Jadąc do Pożaru nasza jednostka napotkała na wypadek drogowy w miejscowości Paprotnia na trasie krajowej 92. Niezwłocznie przystąpiliśmy do udzielenia pierwszej kwalifikowanej pomocy. Działania nasze polegały na założeniu kołnierza wyciągniecie uwiezionych osób z samochodu na noszach typu deska. Dużym zagrożeniem w trakcie działań był zapach benzyny. Dzięki narzędziom hydraulicznym mogliśmy się dostać do akumulatora i dzięki temu odciąć zasilanie. Następnie pojazd zlaliśmy pianą dla większego bezpieczeństwa. Na miejsce zostały zadysponowane kolejne jednostki w postaci 639[M]71 – GBA 2,5/16 Star/MAN 639[M]72 – SLRt Mercedes Sprinter Osp Niepokalanów 639[M]79 – GCBA 5/32 Scania 639[M]89 – SLRt Volkswagen LT40 Osp Paprotnia Oraz PSP Sochaczew 631[M]25 – GCBA 5/32 Scania P400 631[M]40 – SLRt Renault Mascott, dwa zespoły ratowniczo medyczne oraz policja. Działania strażaków polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia . W wypadku zostały ranne 2 osoby które zostały przetransportowane do szpitala. Działania były prowadzone przez 11 druhów OSP Paprotni.