Strona główna · miejscowe zagrożenia · Wypadek na trasie Paprotnia Kampinos
miejscowe zagrożenia

Wypadek na trasie Paprotnia Kampinos

Dnia 29.10.2015r OSP Paprotnia o godz. 15.56 dostała alarm o wypadku na ul. Kampinowskiej w miejscowości Izbiska. Druhowie z Paprotni na miejsca zdarzenia udali się SCANIA GCBA 5/32 oraz VW LT 45. Na miejsca zadysponowana została także jednostka OSP Niepokalanów, która przybyła SLRt Mercedes Sprinter. Po paru minutach przybyła JRG PSP Sochaczew, Scanią GCBA 5/32 oraz SLRt Renault Mascott. Przed naszym przyjazdem swoje działania prowadził zespół ratownictwa medyczne Falck stacjonujący przy strażnicy OSP Paprotnia. W wypadku uczestniczył autobus szkolny i pojazd osobowy marki BMW. W autobusie przebywały dwie osoby, którym pierwszej pomocy udzieli strażacy. Dwie osoby z BMW zostały zabrane do karetki gdzie prowadzone były czynności pierwszej pomocy. W zdarzeniu zostało łącznie poszkodowanych 5 osób. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów, kierowaniu ruchem oraz sorpcji rozlanych płynów. W akcji brało 9 druhów z OSP.