Strona główna · miejscowe zagrożenia · Wypadek w miejscowości Seroki
miejscowe zagrożenia

Wypadek w miejscowości Seroki

Dnia 26 Maja o godzinie 14:10 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Seroki wieś doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych Volkswagen Passat, Land rover, Renault Kangoo oraz dostawczego Renault Premium. Trzy samochody po zderzeniu pozostały na pasie drogowym natomiast Volkswagen Passat zjechał do przydrożnego rowu. W środku samochodu znajdującego się poza pasem ruchu znajdował się kierowca. Na miejsce zostały zadysponowane następujące jednostki 639(M)89 Osp Paprotnia oraz dwa samochody z JRG Sochaczew 631[M]21 631[M]40, policja oraz karetka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz przede wszystkim na udzieleniu pierwszej pomocy kierowcy z VW Passata, który wcześniej opatrzony został przekazany do karetki na noszach. Ruch był początkowo wstrzymany. Po około 2 godzinach został wznowiony wahadłowo. W czasie trwania akcji doszło do kolejnej kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów: Fordem Mondeo i Volkswagenem Transporterem (Inspekcja Transportu Drogowego). Część strażaków udała się na miejsce stłuczki gdzie działania polegały na sprzątnięciu odłamków samochodu z pasa ruchu drogowego. W drugiej kolizji nikt nie został poszkodowany. Po blisko 5 godzinach działania zakończyły się i powróciliśmy do koszar. Udział w akcji brało 6 strażaków z Paprotni.