Strona główna · pożary · Pożar w Trojanowie

Pożar w Trojanowie

Dnia 9 kwietnia 2012 roku otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw w Trojanowie. Trawa paliła się blisko zabudowań oraz niewielkich lasków, które były bezpośrednio zagrożone. Po dojeździe na miejsce rozpoczęliśmy działania polegające na gaszeniu trawy tłumicami oraz szybkim natarciem. Niestety po kilku minutach działań napotkaliśmy na problem, gdyż nie znaleźliśmy drogi dojazdu do ostatniej ściany ognia kierującego się w stronę rzeki Bzury i niewielkiego lasku. Wysokie płomienie uniemożliwiały użycie tłumic, więc z rzeki pompą pływającą pobieraliśmy wodę i gasiliśmy pożar około 80 metrów dalej. Po opanowaniu pożaru trwało dogaszanie traw, następnie udaliśmy się do komendy Państwowej Straży Pożarnej w celu zabezpieczenia powiatu podczas nieobecności załogi PSP.