Strona główna · miejscowe zagrożenia · Kolizja na skrzyżowaniu w Topołowie
miejscowe zagrożenia

Kolizja na skrzyżowaniu w Topołowie

W dniu 26.06.2016 tuz po godzinie 12 rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Osp Paprotnia została, zadysponowana do kolizji drogowej w miejscowości Topołowa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, okazało się iż w kolizji brały udział Nissan Primera i ciągnik siodłowy marki Daf. W pierwszej fazie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działań odłączeniu akumulatora w rozbitym nissanie i zakręceniu butli gazowej. Dalsze działania polegały,na sorpcji rozlanych płynów i kierowaniu ruchem wahadłowo.W wyniku zderzenia kierowcy tira nic się nie stało,natomiast kierowca Nissana Primery został, przetransportowany do szpitala. SIS na miejscu działań to 639[M]89 Osp Paprotnia ZRM FALCK oraz Policja. Po 3 godzinach powróciliśmy do koszar udział brało 6 strażaków z Osp Paprotnia.