Strona główna · miejscowe zagrożenia · Udrożnienie podtopionego terenu w Kawęczynie
miejscowe zagrożenia

Udrożnienie podtopionego terenu w Kawęczynie

W dniu 23 lutego około godziny 16:30 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Kawęczyn w celu udrożnienia podtopionego terenu. Na miejsce przybył lekki samochód operacyjny Nissan Navarra oraz ciężki samochód IVECO. Po zapoznaniu się z sytuacją uruchomiliśmy 2 pompy szlamowe i pływającą pompę Niagarę, które wyrzucały wodę z zalanego terenu natomiast sami zajęliśmy się tworzeniem koryt ułatwiających spływ wody z zalanego terenu. Działania prowadziliśmy blisko przez 3 godziny, po zapadnięciu zmroku pracowaliśmy przy sztucznym świetle dostarczanym z naszego samochodu. Na miejsce akcji przybyło 13 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni, z czego aż 5 własnymi środkami transportu na miejsce zdarzenia. Zalany teren został przez Nas sprawnie udrożniony.