Strona główna · miejscowe zagrożenia · Wyciek amoniaku MARS Polska
miejscowe zagrożenia

Wyciek amoniaku MARS Polska

Dnia 07.08.2014r o godz. 11.14 dostaliśmy zgłoszenie ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie o wycieku amoniaku w MARS POLSKA w Kożuszki-Parcel. Na miejsce zdarzenia również zostali zadysponowane JRG Sochaczew oraz OSP Niepokalanów. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ubrali się w kombinezony ochronne. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia przed trującą substancją. Poprowadzone zostały dwie linie gaśnicze pod jedną została podłączona kurtyna wodna przed wejściem do pomieszczenia a druga rota zabezpieczająca z prądownicą. W akcji z OSP Paprotnia brało 6 druhów. Do bazy wróciliśmy o 12.55.