Strona główna · ogłoszenia · Obstawianie Mistrzostw Polski w skokach na nartach wodnych
ogłoszenia

Obstawianie Mistrzostw Polski w skokach na nartach wodnych

W dniach 20-21 lipca na jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w skokach na nartach wodnych za motorówką. Augustów dzielnie reprezentowały dwa kluby z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i Sparty Augustów. W zawodach wzięło udział 33 zawodników i zawodniczek z 7 klubów. Zawody rozegrano w 5 kategoriach wiekowych: junior do 14 lat (U14), junior do 17 lat (U17) , junior do 21 lat (U21), OPEN i senior powyżej 35 lat. Niektórzy uczestnicy "szybowali" na odległość ponad 50 metrów. Nasza jednostka OSP PAPROTNIA została wyznaczona do obstawiania imprezy o takiej randze. Do zapewnienia bezpieczeństwa zawodników oraz ludzi wypoczywających w Przyjezierzu pływając na naszej łodzi hybrydowej z silnikiem Honda. Na łodzi mieliśmy nosze, koło ratunkowe, pas ratowniczy typu węgorz, kołnierz, oraz rzeczy do udzielenia pierwszej pomocy. W obstawie wzięli wykwalifikowane osoby posiadające patent sternika motorowodnego oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety musieliśmy raz interweniować przy nie udanym skoku. Zawodniczka nie fortunie upadła do wody zrywając sobie więzadła. Przy szybkiej interwencji została położona w wodzie na nosze i ustabilizowana. Po wciągnięciu na łódź zabezpieczyliśmy deskę i przetransportowaliśmy do karetki gdzie dalej została udzielona jej pomoc. Nasze działania polegały także na wyciąganiu zawodników po nie udanych skokach i przetransportowaniu na linie startu. Po zakończeniu Mistrzostw Polski wyciągnęliśmy i zabezpieczyliśmy łódkę na przyczepie i wyruszyliśmy do domu. Na miejscu zgłosiliśmy do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie o bezpiecznym powrocie do bazy z obstawiania zawodów i gotowości do niesienia dalszej pomocy.