Strona główna · pożary · 3 pożary na terenie gminy Teresin

3 pożary na terenie gminy Teresin

Dnia 27 marca o godzinie 14:28 OSP Paprotnia wyjechała z bazy do gaszenia pożaru przy ulicy Sochaczewskiej. Palącą się ściółkę niewielkiego lasu strażacy ugasili tłumicami oraz szybkim natarciem. Działania trwały około 25 minut.

O godzinie 15:15 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w miejscowości Maszna. Kilkadziesiąt sekund po zgłoszeniu dojechaliśmy na miejsce zdarzenia. Zastaliśmy ogromny pożar trawy i mniejszych drzew błyskawicznie rozprzestrzeniający się pod wpływem silnego wiatru tym samym stanowiąc ogromne zagrożenie dla budynków mieszkalnych znajdujących się nieopodal. Natychmiast podjęliśmy działania szybkim natarciem gasząc największe czoło pożaru i odcinając ogień od najbliższego budynku mieszkalnego. Dzieląc się na dwie grupy pracowaliśmy równocześnie tłumicami i szybkim natarciem. Na miejsce dotarło wsparcie w postaci dwóch jednostek: OSP Niepokalanów oraz następnie OSP Gnatowice. OSP Niepokalanów odciął szybkim natarciem linie pożaru zmierzającą do kolejnego budynku gospodarczego. Opanowany pożar dogaszaliśmy przez około 30 min. Na koniec po około godzinie prowadzenia przez nas działań pojawiła się także PSP Sochaczew.

Po powrocie do bazy około godziny 17:00 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie o pożarze pobocza przy drodze krajowej nr. 2 w miejscowości Topołowa. Szybko i sprawnie ugasiliśmy pożar i po kilku minutach powróciliśmy do bazy.