Strona główna · pożary · Pożar domu letniskowego w Ludwikowie

Pożar domu letniskowego w Ludwikowie

Dnia 04.01.2013 o godz. 2.30 Ochotnicza Straż Pożarna w Paprotni została zadysponowana przez PSK w Sochaczewie do pożaru domu letniskowego w miejscowości Ludwików. Na miejsce zdarzenia przybyła także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP z Sochaczewa, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie oraz Policja. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA 2,5/28 Iveco. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek. Były prowadzone prace rozbiórkowe, teren pożaru dokładnie przeszukano, gdyż istniało podejrzenie, że w budynku mogły znajdować się osoby zamieszkujące dom letniskowy. W trakcie prowadzenia działań ratownicy wynieśli z domu dwie butle z gazem propan-butan 11 kg. W akcji trwającej około 3 godz. brało udział 6 ratowników z Paprotni.