Strona główna · pożary · Pożar garażu w miejscowości Paprotnia

Pożar garażu w miejscowości Paprotnia

28.01.2015r o godz. 18.46 zostaliśmy zadysponowani GCBA Scania 5/32 do pożaru garażu w miejscowości Paprotnia. Po dojeździe na miejscu działania prowadziła OSP Niepokalanów. Konieczne było użycie piany ponieważ w garażu był samochód. W krótkim czasie dojechał ciężki samochód ratowniczo gaśniczy Scania z JRG Sochaczew oraz OSP Teresin. Z garażu została wyniesiona butla propan-butan, która została chłodzona przed ewentualnym wybuchem. Została zbudowana linia zasilająca z hydrantu. Niestety ogień rozprzestrzeniał się zbyt szybko by można cokolwiek uratować. Strażacy musieli szybko opanować pożar i chronić dom, który znajdował się obok garażu. Następnie strażacy dogaszali pozostałości w garażu. Za pomocą samochodu OSP Niepokalanów z garażu został wyciągnięty palący się samochód, który ciężko było ugasić z braku dostępu i możliwością zawalenia się konstrukcji dachu. Na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd oraz policja. Akcja trwała około 3 godzin. Na szczęście nikomu się nic nie stało.