Strona główna · pożary · "Pożar samochodu ciężarowego na wiadukcie kolejowym obwodnicy Sochaczewa "

"Pożar samochodu ciężarowego na wiadukcie kolejowym obwodnicy Sochaczewa "

W dniu 24.03.2016 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Sochaczewie zadysponowało Osp Paprotnia do płonącego samochodu ciężarowego na obwodnicy Sochaczewa pomiędzy rondem w Wójtówce a rondem Żyrardowskim. Na miejsce udaliśmy się GCBA 5/32. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że spaleniu uległ cały ciągnik siodłowy marki Man. Kierowca przed przybyciem zastępów straży sam opuścił pojazd. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów piany gaśniczej. Jeden na palący się ciągnik siodłowy natomiast drugi na paląca się naczepę w której były przewożone środki do płukania jamy ustnej. Przez cały czas trwania akcji trasa była całkowicie zablokowana. Na miejscu działania prowadziły zastępy z Osp Paprotnia 639[M]79, Osp Niepokalanów 639[M]71, JRG Sochaczew 631[M]21, 631[M]25, 631[M]40 oraz Policja. Po 1.5 godzinie powróciliśmy do koszar.Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były przez 9 strażaków PSP i 12 strażaków OSP.