Strona główna · pożary · Pożar suchych traw i trzcinowisk w miejscowości Famułki Brochowskie

Pożar suchych traw i trzcinowisk w miejscowości Famułki Brochowskie

Dnia 11.10.2015 o godzinie 17:26 PSK w Sochaczewie zadysponował trzy jednostki gminy Teresin - OSP Paprotnia, OSP Niepokalanów oraz OSP Szymanów do pożaru suchych traw i trzcinowisk w miejscowości Famułki Brochowskie (gmina Brochów). Na miejsce udaliśmy się Scanią GCBA 5/32 w obsadzie 6 druhów. Nasze działania polegały na przelewaniu żarzącego się pogorzeliska przy pomocy szybkiego natarcia oraz przerzuceniu i zlaniu wodą palących się kopek suchej trawy. Działania strażaków trwały do późnych godzin wieczornych. Akcję gaśniczą prowadziły następujące jednostki OSP (Brochów, Kromnów, Miszory, Śladów, Wólka Smolana, Kamion, Budy Stare, Młodzieszyn, Witkowice, Niepokalanów, Paprotnia, Szymanów). W sumie udział brało 61 strażaków OSP i 5 strażaków z PSP Sochaczew.