Strona główna · ćwiczenia · Ćwiczenia „Zalew 2016”na zbiorniku wodnym w Sochaczewie.
ćwiczenia

Ćwiczenia „Zalew 2016”na zbiorniku wodnym w Sochaczewie.

OSP Paprotnia powróciła do koszar z nowo zdobytą wiedzą, która na pewno wykorzystamy w działaniach. Ćwiczenia odbyły się w Kozłowie. Nasza jednostka miała za zadanie ugaszenia palącej się łąki. W rzeczywistości były odpalone trzy race dymne, które odwzorowały dym i punkty pożaru. Następnie braliśmy udział w przetłaczaniu wody ze zbiornika wodnego do pożaru budynku i samochodu. GCBA Scania czerpała wodę ze zbiornika 2500 litrów poprzez zassanie wody przez samochód i przetłoczeniu do kolejnego zastępu. Zbiornik był napełniany poprzez dwie pompy typu Niagara. W tych działaniach pomagała nam druga jednostka z naszego powiatu. Inne straże miały za zadanie ewakuacji osób z wyspy i ugaszeniu pożaru, który tam powstał. Po podsumowaniu i ciepłym posiłku wróciliśmy do koszar gdzie przystąpiliśmy do sprzątania i czyszczeniu sprzętu.