Strona główna · ćwiczenia · Odwiedziny Przedszkola w Teresinie
ćwiczenia

Odwiedziny Przedszkola w Teresinie

Dnia 06.06.2014 gośćmi w przedszkolu w Teresinie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich ochotniczą pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa. Następnie strażacy zademonstrowali elementy ratownictwa medycznego, w którym uczestniczyły dzieci. Dzieci miały również miały okazję poznać, na jakiej zasadzie działa sprzęt hydrauliczny Holmatro. Dużą niespodziankę dzieciom sprawił wóz strażacki, którym przybyliśmy do przedszkolaków, który wzbudził największe zainteresowanie. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponujemy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci mogły wejść do wozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Na sam koniec przeprowadziliśmy sprawdzian z tego, co dzieci zapamiętały z „pogadanki” i zostały nagrodzone cukierkami i kolorowankami o tematyce pożarniczej. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.