Strona główna · miejscowe zagrożenia · Udrażnianie Utraty
miejscowe zagrożenia

Udrażnianie Utraty

W dniach 27-28 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Paprotni na prośbę wice-wójta Marka Jaworskiego udrażniała rzekę Utratę w Pawłowicach. Powalone konary drzew oraz zbudowane przez bobry żeremie utrudniały przepływ rzeki, szczególnie w miejscu mostu w Pawłowicach. Oczyszczenie rzeki było konieczne, gdyż zagrażało zatorem rzeki podczas mrozów, co z kolei pociągało za sobą późniejsze zagrożenie w postaci powodzi. Na miejscu obecnych było 12 strażaków, w tym pomocy udzieliło troje druhów z młodzieżowej drużyny pożarniczej.