Strona główna · miejscowe zagrożenia · Wypadek samochodowy na krajowej 2-ce
miejscowe zagrożenia

Wypadek samochodowy na krajowej 2-ce

W niedzielę 19 sierpnia o godz. 16.30 zostaliśmy zadysponowani przez PSK w Sochaczewie do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Topołowa na krajowej 2. Do zdarzenia wyjechaliśmy volkswagenem LT 40 (SLRT) . Na miejscu obecna była także PSP Sochaczew (GCBA , SLRt) W wyniku zderzenia Opla Astry z Peugeotem poszkodowane zostały cztery osoby. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy sprzętu hydraulicznego, ewakuacja poszkodowanego na noszach typu deska oraz zabezpieczeniu terenu do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załodze przekazano osobę poszkodowaną. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych , odłączeniu akumulatorów w rozbitych samochodach oraz kierowanie ruchem drogowym. W akcji brało udział 4 strażaków z OSP Paprotnia.