Strona główna · pożary · Pożar budynku gospodarczego w Ludwikowie

Pożar budynku gospodarczego w Ludwikowie

21 lutego o godzinie 19:40 PSK w Sochaczewie przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Ludwików ( gmina Teresin ). Na miejsce działania wysłano samochody średnie z jednostek systemowych w Niepokalanowie, Paprotni oraz z JRG Sochaczew i ciężki samochód gaśniczy z jednostki pozasystemowej w Teresinie. Strażacy z powodu nieoświetlonych dróg i trudnego usytuowania miejsca zdarzenia mieli problem z dojazdem. Na miejscu płonęła komórka. Znajdowała się ona na zamkniętej działce. Za pomocą drabiny nasadkowej oraz sile strażackich mięśni ratownicy przedostali się na posesję przez ogrodzenie. Działania polegały na poprowadzeniu dwóch linii szybkiego natarcia z zastępów GBA, które zasilane były odpowiednio przez teresińskiego Jelcza oraz Iveco z Paprotni. Strażacy przeszukali komórkę w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz wycięli otwory w dachu płonącego budynku. Ratownicy skupili się na wynoszeniu i szczegółowym dogaszaniu poszczególnych elementów z pomieszczeń. Akcję utrudniał gęsty dym.Działania trwały ponad dwie godziny i uczestniczyli w nich strażacy z Jednostek ochotniczych w Paprotni, Teresinie i Niepokalanowie oraz funkcjonariusze PSP z Sochaczewa. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni na miejsce przybyło 13.