Strona główna · pożary · Pożar traw na nieużytkach w Paprotni

Pożar traw na nieużytkach w Paprotni

Dnia 7 marca Powiatowe Stanowisko Kierowania w Sochaczewie zadysponowało OSP Paprotnia (GBA) do pożaru nieużytków w miejscowości Paprotnia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ogień w linii na długości 50m. Parę minut później dojechał OSP Niepokalanów (GBA). Strażacy rozwinęli szybkie natarcie i przy użyciu tłumic szybko ugasili płomienie. Potem miejsce zdarzenia zostało oświetlone. Zaraz po zgłoszeniu dojazdu aut z Paprotni i Niepokalanowa alarmowo dojechał zastęp GBA z jednostki systemowej w Starych Gnatowicach. Po zaledwie pół godziny strażacy ugasili trawę i przeczesali pogorzelisko, aby zapobiec wznowieniu się ognia. W akcji brało udział 9 strażaków z OSP Paprotnia.