Strona główna · pożary · Pożar w miejscowości Maszna

Pożar w miejscowości Maszna

Dnia 13.10.2014r. o godz. 16.30 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w miejscowości Maszna. Przebrani w mundury bojowe udaliśmy się IVECO GBA na miejsce zdarzenia. Po zauważeniu dymu nie mogliśmy znaleźć dokładnej drogi dojazdu do ognia. Mieszkańcy pomogli nam, pokazując jedyną drogę, która była za posesją. Niestety teren jest nieużytkowany i za pomocą nożyc musieliśmy rozciąć kłódkę. Po dojeździe zobaczyliśmy palącą się trawę, śmieci, gałęzie. Paląca się trawa sięgnęła pole kukurydzy, która zaczęła się palić. Przy użyciu tłumic oraz linii szybkiego natarcia zdarzyliśmy w ostatniej chwili opanować rozprzestrzeniający się ogień w pole kukurydzy. Przelaliśmy dokładnie jeszcze raz miejsce pożaru i po godzinie powróciliśmy do koszar. W akcji brało 8 strażaków.