Strona główna · pożary · Wypadek na obwodnicy Teresina

Wypadek na obwodnicy Teresina

Dzisiaj, o godzinie 6:30, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na obwodnicy w Szymanowie (gmina Teresin). Na miejsce zadysponowano zastępy 631[M]21 - GBA 2,5/36, 631[M]40 - SLRt z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie, 639[M]79 - GCBA 5/32, 639[M]89 - SLRt z jednostki OSP Paprotnia, 637[M]78 - GCBA 5/32 i 637[M]88 - GLM z jednostki OSP Teresin. Po dojeździe i przeprowadzonym przez strażaków rozpoznaniu stwierdzono wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i busa, w wyniku którego drugi z pojazdów dachował. Pojazdami podróżowało w sumie 7 osób. 5 z nich zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie i Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim na obserwację. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu, ewakuacji rannych, udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu ich ZRM. Zastępy OSP Teresin pozostały na miejscu zdarzenia do czasu zakończenia oględzin policyjnych. Akcja została zakończona około godziny 9:30.