Strona główna · uroczystości · Przekazanie nowego samochodu marki SCANIA
uroczystości

Przekazanie nowego samochodu marki SCANIA

7.11.2014 jest historycznym dniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni. O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego SCANIA GCBA 5/32. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Gminy Teresin, ZOW ZOSP RP woj. Mazowieckiego, WFOŚiGW w Warszawie oraz KW PSP w Warszawie oraz wkładu własnego pozyskaliśmy pierwszy fabrycznie nowy wóz bojowy. Druh Mariusz Tkaczyk złożył meldunek V-ce Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Mazowieckiego dh Andrzejowi Wasilewskiemu o gotowości jednostek z gminy Teresin do uroczystego przekazania samochodu. Po meldunku i wniesieniu flagi Państwowej na maszt został przeczytany akt przekazania samochodu. Matką chrzestną naszego samochodu bojowego została pani Renata Olechowska nadając mu imię „Florek”. Uroczystego poświecenia dokonał Kapelan gminny o. Wiesław Koc. Po poświeceniu było przekazanie dokumentów przez V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Mazowieckiego, Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego oraz Starosty Sochaczewskiego Tadeusza Korysia. Następnie odbył sie pokaz sygnalizacji świetlnej oraz dźwiękowej samochodu. Po formalnościach z przekazania nastąpiło wręczenie trzech odznaczeń.

Uchwała Zarządu Oddziału Wojewódzkiego przyznano Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa druhowi Maciejowi Liberadzkiemu.

Uchwała Zarządu Oddziału Wojewódzkiego przyznano odznakę Strażak Wzorowy druhowi Krystianowi Świerczewskiemu.

Uchwała Zarządu Oddziału Wojewódzkiego przyznano odznaczenie za wysługę lat druhowi Adamowi Orlińskiemu.

Uroczystość zakończyła złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystości i wyprowadzeniu pododdziałów.

W uroczystości udział wzięli: V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Mazowieckiego dh Andrzej Wasilewski, dh Dariusz Wojnowski – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego, dh Adam Orliński – radny Sejmiku Wojewódzkiego woj. maz., Tadeusz Koryś – Starosta Sochaczewski, bryg. Piotr Piątkowski – Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie, Marek Olechowski – Wójt Gminy Teresin wraz z dh Dariuszem Tartanusem – Komendantem Gminnym Straży Pożarnej Gminy Teresin, Druhowie z jednostek OSP gminy Teresin.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej dziękują w szczególności druhowi prezesowi Andrzejowi Tkaczykowi za poświecenie, trud oraz ogromne zaangażowanie, bo strażakiem się jest a nie bywa! Serdecznie podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli aby w naszym garażu był tak nowoczesny samochód. Dzięki niemu teraz będziemy jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo Gminy Teresin i nie tylko.