Strona główna · uroczystości · Walne zebranie OSP w Paprotni
uroczystości

Walne zebranie OSP w Paprotni

W dniu 07 marca 2014 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej Paprotni, w którym uczestniczyli, Komendant Związku Oddziału Gminnego OSP w Teresinie Dariusz Tartanus, Dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Marek Misiak, Lech Kaźmierczak, bryg. mgr inż. Piotr PIĄTKOWSKI Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Walne Zebranie otworzył i powitał gości Prezes OSP Paprotni Andrzej Tkaczyk, odczytał porządek dzienny, który został przyjęty bez poprawek. Następnie w głosowaniu jawnym wybrano przewodniczącego WZ Andrzeja Tkaczyka oraz sekretarza Wojciecha Sitarskiego. Wybrano również komisję uchwał i wniosków w składzie Mariusz Kalota, Rafał Adamczyk i Michał Dorodziński. Zgodnie z porządkiem dziennym złożono sprawozdania z działalności OSP Paprotni za 2013 r. Sprawozdanie finansowe oraz Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przeczytał dh Maciej Liberadzki. Wszystkie sprawozdania przyjęto bez uwag.

Komisja Rewizyjna postawiła wniosek o udzielenie Zarządowi OSP absolutorium za okres sprawozdawczy, wniosek przyjęto jednogłośnie. Przyjęto również przedstawiony plan działania na rok 2014 oraz plan finansowy, który został przyjęty bez uwag.

W roku 2013 druhowie łącznie 79 razy wyjeżdżali do pożarów, miejscowych zagrożeń, fałszywych alarmów, kolizji drogowych oraz wypadków.

W akcjach ratowniczych uczestniczyli następujący druhowie i druhny:
  • Mariusz Tkaczyk 77
  • Rafał Adamczyk 70
  • Andrzej Tkaczyk 64
  • Krzysztof Szram 63
  • Krystian Świerczewski 53
  • Witold Adamczyk 44
  • Michał Dorodziński 40
  • Kamil Baczyński 39
  • Rafał Zapora 26
  • Kamila Tkaczyk 26
  • Maciej Liberadzki 26
  • Paweł Pamięta 21
  • Grzegorz Pietrzak 8
  • Damian Adamczyk 8
  • Mariusz Kalota 7
  • Przemysław Pawłowski 3

Czynnie braliśmy udział w zawodach sportowo-pożarniczych. Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z naszej jednostki z wynikiem pozytywnym zdało pięciu druhów. Czterech strażaków z naszej jednostki ukończyło szkolenie z zakresów dowódców. W zakresie szkolenia specjalistycznego przeszkolonych zostało pięciu druhów. Dzięki tym szkoleniom możemy prężniej i z większa wiedzą nieść ludziom pożytek i ratować ich przed niebezpieczeństwem. W wolnych wnioskach prezes OSP Paprotni Andrzej Tkaczyk pogratulował osiągnięć w zawodach sportowo-pożarniczych oraz sportowych na poziomie gminy a także powiatu.