Strona główna · zawody · Eliminacje powiatowe OTWP
zawody

Eliminacje powiatowe OTWP

Dnia 16 marca br. w Komendzie Powiatowej PSP w Sochaczewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym etapie brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy przeszli eliminacje szkole i gminne. Udział brali reprezentanci gmin: Iłów, Młodzieszyn i Teresin. W sumie 18 uczestników, a wśród nich Kamil Baczyński oraz Krystian Świerczewski z naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wszyscy uczestnicy turnieju powiatowego mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania testowe przygotowane dla każdej z grup. Zakres pytań obejmował: przepisy przeciwpożarowe, wyposażenie ratownicze jednostek straży pożarnych i strażaków, historię pożarnictwa polskiego, zasady postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej na miejscu zdarzenia kryzysowego.

Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe, z których zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich. W grupie III (ponadgimnazjalnej) zwyciężył Kamil Baczyński (LO w Bolimowie), a zaraz po nim uplasował się Krystian Świerczewski (LO w Bolimowie).

Nagrody dla uczestników turnieju ufundowali: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sochaczewie – dyplomy i napoje, Mars Polska Kożuszki Parcel – słodycze, Urząd Miasta Sochaczew – odtwarzacze „MP4”, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – nagrody książkowe.